PROGRAM
Piątek, 10.05.2024 r.
od godziny 08:00 Rejestracja uczestników
09:00 Przywitanie uczestników konferencji - Izabela Szwed
09:00 – 11:00 Sesja I
Moderatorzy:
1. 'Zachowanie płodności po leczeniu onkologicznym. Mrożenie i wszczepienie tkanki jajnika-szansa na naturalną ciążę' - Jarosław Pająk (Wrocław), 30 min
2. 'Rozwój chirurgii robrotowej w Polsce - spojrzenie urologa' - Paweł Kowal (Wrocław), 30 min
3. 'Zakażenie miejsca operowanego' - Marzenna Batrosiewicz (Wrocław), 30 min
4. 'Przywrócić uśmiech – rekonstrukcja nerwu twarzowego' - Marta Młodowska (Warszawa), 30 min
11:00 - 11:30 Przerwa kawowa
11:30- 13:30 Sesja II
Moderatorzy:
5. 'Współczesne trendy w leczeniu chorób tarczycy' - Jarosław Szymczuk (Wysokie Mazowieckie), 30 min
6. 'Postępy w chirurgii robotowej' - Marek Durlik (Warszawa), 45 min
7. 'Nowoczesne nauczanie chirurgii laparoskopowej i robotowej' - Marek Zawadzki (Wrocław), 30 min
8. 'Współczesne możliwości i techniki w chirurgii wątroby' - Dawid Murawa (Zielona Góra), 30 min
13:00 - 13:30 Obiad (Przedstawiciele firm)
13:30 - 14:15 Obiad (Uczestnicy - grupa zielona)
14:15 - 15:00 Obiad (Uczestnicy - grupa czerwona)
15:00 - 17:00 Sesja III
Moderatorzy:
9. 'Wykorzystanie laserowej termoablacji w leczeniu operacyjnym padaczki lekoopornej u dzieci' - Wojciech Nowak (Warszawa), 30 min
10. 'Nocne koszmary chirurga dziecięcego' - Sylwester Gerus (Wrocław), 45 min
11. 'Rola chirurgii rekonstrukcyjnej w zabiegach u dzieci i dorosłych' - Łukasz Krakowczyk (Gliwice), 30 min
12. 'Andrologia operacyjna - zabiegi męskich narządów płciowych' - Piotr Świniarski (Warszawa), 30 min
17:00 - 18:00 Oficjalne otwarcie Sympozjum oraz wykład specjalny Urszuli Glensk
20:00 Kolacja (dodatkowo płatna)
Sobota, 11.05.2024 r.
09:30 - 11:30 Sesja IV
Moderatorzy:
13. 'Leczenie otyłości, czyli jak pomóc Syzyfowi' - Rafał Mulek (Wrocław), 30 min
14. 'Operacje neurochirurgiczne' - Tomasz Łysoń (Białystok), 30 min
15. 'Postępy w chirurgii aorty' - Maciej Malinowski (Wrocław), 30 min
16. 'Jak oswoić promieniowanie X i pole elektromagnetyczne w obrębie bloku operacyjnego' - Radosław Pietura (Lublin), 30 min
11:30 - 12:00 Przerwa kawowa
12:00 - 15:00 Sesja V
Moderatorzy:
17. 'Zespolenie złamań kosci u dzieci, anatomia ukladu kostnego, fizjologia kości' - Marek Łukawski (Warszawa), 20 min
18. 'Zintegrowany Blok Operacyjny stworzony pod elektroniczną dokumentację medyczną EDM' - Marek Woś (Warszawa), 10 min
19. 'Pomoc prawna dla medyka' - Paweł Strzelec (Lublin), 45 min
20. 'Przemoc w miejscu pracy - moralne zło naszych czasów' - Joanna Lewoniewska (Warszawa), 45 min
21. 'Neuronauki w radzeniu sobie ze stresem i skutkami przemijania' - Robert Chojnacki (Bydgoszcz), 60 min
15:00 Zakończenie konferencji, rozdanie certyfikatów